Rozhledna na Šibeníku

Na vrcholu Šibeník stály původně 4 větrné elektrárny, které byly postupně demontovány, z poslední zbyl ocelový stožár, který se nabízí k přestavbě na rozhlednu.
Nová rozhledna vytváří výraznou dominantu, která je inspirována původní funkcí, v krajině ale nepůsobí rušivě, její křivky doplňují plochý vrchol o logickou dominantu. Rozhledna svojí koncepcí volně odkazuje na původní funkci větrné elektrárny, jejíž rotor se po spirále pohybuje proudem vzduchu. Tato křivka je nyní otočena do horizontální polohy, propsána do pohybu návštěvníků, kteří stoupají k vrcholu stožáru nejdříve po točitém schodišti které ho obepíná, aby se záhy odpoutali od pevného prvku a vyrazili po pohodlné kruhové rampě do otevřeného prostoru. Zážitek z otevřeného prostoru je maximální.

Konstrukce je tvořena převážně ocelovými svařovanými trubkami, vrchní spirálovitá část se skládá z tlačené trubky R200 zavěšené z původního tubusu elektrárny, ztužující prostorové příhrady, pochozí pororoštové vrstvy a trubkového zábradlí z výplní ocelovou sítí.  Konstrukce schodiště je podobná, ale bez příhrady, vynášeno je trubkovými konzolami přivařenými k tubusu.

Rozhledna na Šibeníku