Rekonstrukce tří domů v Karlových Varech

Budova A

    Budova A doznává návrhem stavebních úprav poměrně výrazných změn. Jedná se především o bourání stropů v 1NP a 3NP.  Dále zastřešení atria a jeho zpřístupnění v 1NP a množství dispozičních úprav. Základním prvkem definujícím charakter objektu je prostorová členitost, kdy se návštěvník po příchodu do objektu hlavním vstupem ocitá v převýšeném prostoru s průhledy do dalších místností. V 1NP pak navazuje prostor s menší světlou výškou, který je ale otevřen do zastřešeného atria a který na opačné straně klesá do prostor studenstkého klubu. Společné prostory 2NP jsou otevřené do převýšené vstupní části a do atria, ve 3NP se pak navíc otevírá průhled ze studovny do knihovny ve 4NP částečně vybouraným stropem. Tento prostorový koncept vytváří charakter budovy.
    Naopak interiérové úpravy jsou navženy v duchu decentního doplnění historických prostor soudobými prvky bez výraznějších akcentů. Jak povrchy, tak vybavení je navrženo v neutrálních odstínech, případně doplněno jemnými akcenty. Navržené řešení vytváří prostory jasné, světlé a nekomplikované.
  
 
Budova B

Budovu B tvoří byty. Objekt má 5 nadzemních podlaží. Jednotlivá patra jsou tvořeny byty 2 + 1, 1 + 1 a garsonky. Byty mají předsíň, odkud je vstup do hygienického zázemí  a obývací pokoj je propojen s kuchyní.

Budova C

Budovu C lze v rámci interirového řešení rozdělit do těchto provozních celků:
-    Vniřní komunikace v rámci objektu
-    Kanceláře
-    Byty
-    Kolej

Spolupráce:

Ing. arch. Václav Zůna

Rekonstrukce tří domů v Karlových Varech